KİRALAMA KOŞULLARI

18 veya daha üst yaşlarda bulunan ve ehliyete sahip olan kişiler araç kiralayabilir.
Uzun süreli araç kiralamada en uzun süre 12 , 24 , 36 ve 48 aydır.
Kiralama ücretlerinde araçlar için gerçekleşen dönemlik ve periyodik bakımı, trafik sigortası dahil harcamaları, Akaryakıt ücreti ve ferdî kaza, ferdi hayat sigortası ayrıca hesaplanmaktadır. %18 KDV fiyata dahil değildir. Araçlar, müşterilere isteğe göre yakıt depoları tam dolu olarak teslim edilir. Aracın iade edilmesinde deponun eksik ya da boş olması halinde yakıt fark ücreti, araç kiralama ücretine eklenir.
Turanlar Oto Kiralama ofislerinin bulunduğu il / ilçe belediye sınırları kapsamında bulunan otel, işyeri, havalimanı, gar, otogar gibi noktalarda kiralık araçların teslimi ve iadesi, Türkiyenin her noktasına gerçekleşebilir. Turanlar Oto Kiralama ofislerinin bulunmadığı bölgelerde araçların teslim edilmesi halinde, teslim noktasının en yakın ofisine önceden haber vermek kaydı ile ücretlendirilir.
Kiralanan araçlar’ın iade edilmesinde 4 saat ve altı sürelerde gecikmelerde her saat için sözleşme ücretinin 1/5’i; 4 – 8 saat arası gecikmeler için sözleşme ücretinin ½’si; 8 saat ve üstü gecikmeler için ise tam gün kiralama kaza sonrası ücreti tahsil edilir.
Kullanıcılar kendi aralarında kaza tespit tutanağı düzenlemeli. Kiralanan araçlarda oluşacak olası hasarlarda, aracı kiralayan kişinin en yakın polis ya da jandarma noktasına başvurması gerekmektedir. Polis veya jandarma rapor, kaza, alkol, raporu tutmalı. Ayrıca karşı tarafın ehliyet ruhsat sigorta fotokopileri tarafımıza verilmek üzere alınmalıdır. Bu işlemlerin yerine getirilmesi halinde kiralayan müşterinin hasar sorumluluğu ortadan kalkar ve aracın iş kaybı, sigorta zeyili ile ilgili ödemeler kiralayan müşteriye aittir. Cam ve far kırılmaları, lastik yarılmaları ve stepne kaybı gibi hasarlar sigorta çerçevesindedir. Kasko kapsamı dışında bırakan her türlü durumun (alkol ya da uyuşturucu madde kullanımı, hız sınırının aşılması ve hatalı kullanım, ehliyeti olmayan bir diğer kişi tarafından aracın kullanılması, sürücü’nün kusurlu kullanımı, kaza ve alkol raporunun alınmaması, herhangi bir kaza sonrası 48 saat içinde araç ve raporların en yakın Turanlar Oto Kiralama ofisine teslim edilmemesi) meydana gelmesi halinde tüm sorumluluk kiracıya aittir. Araçla ilgili olası hırsızlık olaylarında, karakol tutanağı, aracın ruhsatı ve aracın anahtarının 24 saat içinde en yakın Turanlar Oto Kiralama ofisine getirilmesi gerekmektedir. Araç, ikinci bir sürücü tarafından kullanılacaksa bu durum sözleşmenin düzenlendiği sırada belirtilmeli ve o kişinin ehliyet bilgileri sözleşmeye aktarılmalıdır. Aksi halde düzenlenen tüm sigortalar geçersiz sayılarak, olası hasarlar kiracıya aittir.
Trafik kurallarına aykırı davranışlar sonucunda oluşacak her türlü sorumluluk ve maddî ceza halleri kiracıya aittir. Nedeni ne olursa olsun, yasal makamlar tarafından aracın tutulması halinde geçen süre sözleşmeye aktarılır. OGS / KGS kiracıya aittir.
Kiralanan araçların yurt dışına çıkması gibi bir durum ya da ihtimal varsa, sözleşme öncesinde bu belgenin hazırlanması gerekmektedir.